Yunanistan’ın Kalamarına kentinde düzenlenen Hellas Uluslararası Badminton Turnuvasında milli badmintoncular iki 3’ncülük ve bir Şampiyon’luk elde ederek 2 bronz ve 1 altın madalya kazandı.

Yarı finalde elenen Emre Sönmez ve Zehra Erdem Karışık Çiftlerde 3’ncü, Mehmet Çapar ve Emre Sönmez ise Çift Erkeklerde 3’ncülük elde ederek 2 bronz madalyanın sahibi oldu.

Finalde ise Çift Bayanlar kategorisi sporcusu Zehra Erdem ve İlayda Nur Özelgül Polonyalı rakipleri Wiktoria Adamek ve Wiktoria Dabczynska’yı 2-1 mağlup ederek ŞAMPİYON oldular. 1’ncilik kürsüsünden altın madalya ile ayrıldılar.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik: Dünya ve Avrupa sıralamasına puan veren bu önemli turnuvada şampiyonluk elde edildiği için sevincini dile getirdi. Ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandıran Zehra Erdem & İlayda Nur Özelgül’e ve antrenörleri Murad Sönmez, Uğur Erçetin’e teşekkür etti. Başarılarının devamını diledi.

Desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerini etti ve desteklerinin artarak devamını diledi.