AVRUPA 17 YAŞ ALTI BADMİNTON ŞAMPİYONASI SEÇMESİ

Ağustos ayı sonunda yapılacak olan Avrupa 17 Yaş Altı Badminton Şampiyonası’na katılacak sporcuları belirlemek amacıyla milli takım seçmesi yapılacaktır.

TARİH : 28-30 Temmuz 2019

YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU : 25 Temmuz 2019 Saat: 18.00 – Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurup, federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine gönderin.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Katılan sporcuların sayısına ve derecelerine göre federasyonumuz teknik kurulu tarafından belirlenecektir.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-2019-17 Yaş Altı Türkiye Badminton Ranking Turnuvasında ve 2019-17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonasında teklerde ve çiftlerde ilk 8’de yer almış olmak,

2-Seçmeler aşağıdaki tabloya göre yapılacaktır. Buna göre; kategorilerinde Avrupa 17 Yaş Altı Ranking Sıralamasında ilk 16’da yer alan sporcularımız; Nurullah Saraç, H.Berkay Günbaz, Yasemen Bektaş seçmelere katılmayacaktır. Diğer iki sporcumuz Ayça Özgür, Cansu Erçetin takıma girdikleri kategori haricinde başka kategoride seçmeye katılabilecektir.

Tek Erkekler

Tek Kızlar               

Çift Erkekler

Çift Kızlar

Karışık Çiftler

1-Nurullah Saraç

2-H.Berkay Günbaz

3-Seçme

1-Ayça Özgür

2-Seçme

3-Seçme

1-Nurullah-H.Berkay

2-Seçme

1-Cansu-Yasemen

2-Seçme

1-T.Emirhan-Yasemen

2-Seçme

3-Seçmeler tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler olmak üzere 5 kategoride yapılacaktır.

4-1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilecektir.

5-Müsabakalarda Tüytop kullanılacaktır. Federasyonumuz tarafından her müsabaka için 2 top verilecektir. 3.sete uzaması halinde ekstra bir top daha verilecektir. Daha fazla top istenmesi durumunda, tüytoplar sporcuların antrenörleri tarafından temin edecektir.

6-Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7-Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

8-Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

SEÇME SONUCU

1-) Seçmelerde tek erkeklerde birinci, tek kızlarda ilk 2, çiftlerde de birinciler Avrupa takımında yer almaya hak kazanacaklardır. 

HARCIRAH

1-) Seçmede tek erkekler, çift erkekler, çift kızlarda, karışık çiftlerde birinci, tek kızlarda ilk ikiye giren sporcu ve antrenörlerin federasyonumuz olimpiyat hazırlık merkezinde konaklama-yemekleri karşılanacak ve sadece yol ücretleri ödenecektir.

2-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

3-) Şampiyonaya İl kafile listesinde yer alan sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

4-) İzinsiz seçmeden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.