Milli Badmintoncularımızdan Neslihan Yiğit altın, Nazlıcan İnci&Bengisu Erçetin gümüş, Özge Bayrak gümüş ve Aliye Demirbağ bronz madalya kazandı.

24-27 Temmuz 2019 tarihleri arasında Nijerya’nın Lagos kentinde düzenlenen Olimpiyat Kota Puan müsabakalarından Lagos Uluslar arası Badminton Turnuvası sona erdi.

145 sporcunun madalya mücadelesi verdiği turnuvada ülkemizi Milli Badmintoncularımız Emre Lale, Neslihan Yiğit, Özge Bayrak, Aliye Demirbağ, Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin temsil etti.

Kıyasıya mücadele ile Türk finalinin yaşandığı turnuvada tek bayanlar kategorisinde ilk 3 derece de Türk Milli Takımının oldu.  Olimpiyat sporcularımız Neslihan Yiğit ŞAMPİYON, Özge Bayrak ikinci, Aliye Demirbağ ise üçüncü oldu.

Çift bayanlar kategorisinde ise Hindistanlı rakipleri ile final mücadelesi veren Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin rakiplerine 2-1 mağlup olarak ikinci oldular.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik: ‘Türk Badminton Milli Takımı ile gurur duyuyorum. Her müsabaka sonunda başarılarıyla hem badminton camiamızı hem de spor camiamızı mutlu ediyorlar. Tokyo Olimpiyatlarında kota alabilmek adına tüm gücüyle çalışan, emek veren olimpiyat sporcularımıza ve antrenörlerine teşekkür ediyorum. Başarıları daim olsun.

Bize bayrağımızı ve ülkemizi temsil etme imkânı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Badminton camiası adına teşekkürlerimi sunuyorum. Dedi.