Şubat 2020’de Fransa’da yapılacak olan 15 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası öncesi gidilmesi düşünülen Uluslararası 15 Yaş Altı Puan Turnuvalarına katılacak sporcuları belirlemek amacıyla milli takım seçmesi yapılacaktır.

Katılım Listesi için tıklayınız... 

Ana Tablo-Ön Eleme Listesi yarın sitemizde yayınlanacaktır. 

TARİH : 16-20 Eylül 2019

YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU : 11 Eylül 2019 Saat: 18.00 – Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurup, federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine gönderin.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Katılan sporcuların sayısına ve derecelerine göre federasyonumuz teknik kurulu tarafından belirlenecektir.

KATILMA ŞARTLARI

Seçmeye ana tabloda; katılabilmek için sporcuların aşağıdaki kriterlerden herhangi birine uyması yeterlidir.

1-2018-13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda teklerde ve çiftlerde ilk 4’de yer almış olmak,

2-Uluslararası müsabakalarda oynamış olmak,

Seçmeye ön elemede katılabilmek için; sporcuların aşağıdaki kriterlerden herhangi birine uyması yeterlidir.

1-2018-13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda teklerde ve çiftlerde ilk 16’da yer almış olmak,

2-2018 yılı 13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’na katılıp; bu iki maddeye uymayan sporcuların antrenörleri; seri başına yenilmiş olmak, kuradan kaynaklı vb. nedenleri de yazarak başvurusunu yapabilecektir. Teknik Kurulumuzun uygun görmesi halinde seçmelere katılabilecektir.

GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-Seçmelere 2006-2008 doğumlular katılabilecektir.

2-Ön Eleme; 16-17 Eylül 2019, Ana Tablo; 18-20 Eylül 2019 tarihleri arasında olacaktır.

3-Seçmeler tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler olmak üzere 5 kategoride yapılacaktır.

4-1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilecektir.

5-Seçme maçlarında naylon top kullanılacaktır.

6-Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7-Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

8-Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

SEÇME SONUCU

1-) Seçmeler sonunda; federasyonumuzun imkanları da dikkate alınarak; gidilmesi düşünülen puan müsabakalarına kaç sporcunun katılacağına federasyonumuz teknik kurulu tarafından karar verilecektir.

HARCIRAH

1-) Seçmelerde; teklerde ve çiftlerde ilk dörde giren sporcu-antrenörlerin konaklama ve yemekleri federasyonumuz kamp merkezinde karşılanacaktır. Seçmelerde teklerde ve çiftlerde ilk ikiye giren sporcu ve antrenörlerinin geliş-gidiş yol ücretleri ödenecek olup, başka herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

2-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

3-) İzinsiz seçmeden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.

4-)Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.