19 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON RANKİNG TURNUVASI TALİMATI (2.ETAP)

TARİH: 24-27 Eylül 2019  /  Saat : 10.00

TEKNİK TOPLANTI : 24 Eylül 2019 / Saat : 09:30

YER: Ankara / Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabaka günü öğle arasından sonraki müsabakalardan önce yapılır. Ancak müsabakaların yoğunluğuna göre federasyon değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜL-MADALYA TÖRENİ : Müsabaka bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU : 18 Eylül 2019 / Saat:23.59’a kadar www.fedsportal.com sitesinden online olarak yapılacaktır. 

MÜSABAKA SÜRESİ : Katılan sporcu sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Sporcuların 2019 yılı 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Ranking, Büyükler Türkiye Badminton Şampiyonası’nda aldığı puanlarla seri başı sıralaması yapılacak, 24 Eylül 2019- Sabah 09.30’da tournament software programında otomatik olarak çekilecektir.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-) Doğum Tarihleri: 2001-2008 Doğumlular

2-) Müsabakalara 2019 Yılı-19 Yaş Altı Türkiye Badminton Ranking (1.Etap) Müsabakalarında teklerde ilk 32, çiftlerde 16’ya girenler ve 2019 Yılı-17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda ilk 4’e giren sporcular katılabilecektir.

3-) 2019 yılı vizeli kulüp lisanslı veya ferdi lisanslı olmak.

4-) 1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir. Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde ilk tur müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

5-) Ödül törenine katılmayan sporcu ve antrenörlere kupa/madalya verilmeyecektir.

6-) Müsabakalarda tüytop kullanılacak olup, maç başına 3 top verilecektir. Üçüncü sete uzaması halinde bir top daha verilecektir. Daha fazla tüytop istenmesi durumunda sporcular antrenörlerinden temin edebilecektir.

7-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

8-) Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında şampiyonada fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

9-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

ÖDÜL :

1-) İlk üç dereceye giren sporculara ödül olarak madalya verilecektir.

HARCIRAH

1-) Turnuvada teklerde ilk 8’e, çiftlerde ilk 4’e girenlere oynadıkları müsabaka günleri ve 1 gün öncesi-1 gün sonrası harcırahları ve yol ücretleri ödenecektir.

2-) Aynı İlden dereceye giren 1-4 sporcunun 1 antrenör veya 1 idarecisinin, 5-10 sporcunun 2 antrenör veya 1 antrenör-1 idarecisinin, 11 ve daha fazla sporcunun ise 2 antrenör ve 1 idarecisinin  gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve günlük harcırahları Federasyonca ödenecektir. Not: Bu Şampiyona Ferdi Türkiye Şampiyonası olduğu için il kafile listesinde yer alan antrenör ve idareciler, kafile listesindeki sporcuların derece durumuna göre harcırahı hak edeceklerdir. Sporcusu derece yapan her antrenöre ayrıca ödeme yapılmayacaktır.

3-) Otobüs yol ücreti ödemelerinde federasyon rayici dikkate alınacaktır.

4-) K.K.T.C.'den müsabakaya katılan ve dereceye giren sporcu, idareci ve antrenörlerin yol ücretleri Mersin İline uygun olarak ödenecektir.

5-) Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Turnuvadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

6-) İl Kafile listesinde 2019 vizeli antrenörler yer alabilecektir. Vizesiz antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacak ve oyun alanına giremeyeceklerdir.

7-) Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

8-) İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.