Altyapı sporcularına önem veren Türkiye Badminton Federasyonu, yeni olimpiyat şampiyonlarını ülkemize kazandırmak için çalışmalara başladı.

13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası, 5 ülkeden 60 sporcunun katılımıyla Bulgaristan’ın Perushtıca kentinde başladı.

4 gün sürecek olan turnuvada; Mehmet Can Töremiş, Emre Mutlu, Aleyna Korkut, Şevval Naz Işık, Ali Devran Açıksu, Yiğitcan Erol, Zeynep Berre Ocakoğlu, Mert Seven, Talya Gerçeker, Zülal Pekez, Elif Rabia Şimşek, Veysel Taşdemir, Feyzanur Lale ve Aysu Arslan Badminton Milli Takımını temsil edecek.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik: ‘Badmintonda başarılarımızın devamının gelmesi için altyapı sporcularımızı, küçük yaşlarda olimpiyatlara hazırlamaya devam ettiklerini belirterek, ‘13 Yaş Badmintonda sporcunun sportif geleceğini yönlendirmesi için önemli bir yaş. Bu yüzden altyapı sporcularımızı her yaş grubu Türkiye Şampiyonalarında müsabakalara katılmasını sağlıyoruz ki daha çok deneyim kazansınlar.

Balkan Şampiyonasındaki hedefinin büyük olduğunu vurgulayan Başkan Özmekik, ‘Altyapı sporcularının Uluslararası deneyim kazanmaları adına desteklerimiz devam edecek. 13 Yaş Badminton Milli Takımımıza ve antrenörlerine müsabakalarda başarılar diliyorum.’ Dedi.