AİLELER BADMİNTON TURNUVASI

Katılım Listesi için tıklayınız... KATILIMIN 4'DEN AZ OLDUĞU KATEGORİLERDE MÜSABAKA YAPILMAYACAKTIR. 

TARİH: 21-22 Ekim 2019  /  Saat : 10.00

TEKNİK TOPLANTI : 21 Ekim 2019 / Saat : 09:30

YER: Ankara / Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabaka günü öğle arasından sonraki müsabakalardan önce yapılır. Ancak müsabakaların yoğunluğuna göre federasyon değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜL-MADALYA TÖRENİ : Müsabaka bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU :  18 Ekim 2019 / Katılım formu için tıklayınız…

MÜSABAKA SÜRESİ : Katılan sporcu sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : 21 Ekim 2019- Sabah 09.30’da tournament software programında otomatik olarak çekilecektir.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-) Müsabakalar; Baba-Oğul / Baba-Kız, Anne-Kız / Anne-Oğul, Dede-Torun, Anneanne/Babaanne-Torun, Karı-Koca (35+ yaş olmalı), Abi/Abla-Kardeş (35+ yaş olmalı) kategorilerde yapılacaktır.

2-) Yeterli sayıda (en az dört katılım) katılım olmayan kategorilerde müsabaka yapılmayacaktır.

3-) 2019 yılı vizeli kulüp lisanslı veya ferdi lisanslı olmak veya “spor yapmasında sakınca yoktur” yazan sağlık raporu olması gerekmektedir.

4-) Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde müsabakaların tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

5-) Müsabakalarda Naylon Top kullanılacak olup, toplar Federasyon tarafından temin edilecektir.

6-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7-) Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında şampiyonada fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

8-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir. Badminton Federasyonu Teknik Kurulu değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜL :

1-) İlk üç dereceye giren sporculara ödül olarak madalya ve badminton malzemesi verilecektir.

HARCIRAH

1-) Şampiyonaya katılacak sporcularımızın konaklama, yemek ve bütün masrafları kendilerine ait olacaktır. Müsabakaya gelen sporcular “Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi“nde ücretli konaklayabilecektir. Tek kişi Tam Pansiyon günlük 70 TL (Üç Kişilik Oda), Tek Kişi Tam Pansiyon günlük 75 TL (İki kişilik oda) olacaktır.

2-) Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

3-) Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

4-) İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci, sporcu ve tüm katılımcıların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.