Türkiye Badminton Federasyonu tarafından Badminton’a olan ilgiyi arttırmak, Badminton oynayanların anlamlı anılarını paylaşmak amacı ile " Badminton oynuyorum " konulu fotoğraf yarışı düzenlenmektedir.
 
Başlama Tarihi : 28 Ekim 2019
Son Katılım Tarihi : 27 Aralık 2019
Seçici Kurul Toplanması : 03 Ocak 2020
Sonuç Bildirim Tarihi : 06 Ocak 2020
Ödül Töreni Tarihi : Sonra bildirilecek.
İlgili Kişi : Begüm Karakaya
 
KATILIM ŞARTLARI
a) Yarışmaya her fotoğrafçı siyah beyaz veya renkli olarak en fazla 4 (dört) fotoğrafla katılabilir.
b) Yarışmaya gönderilen eserler mail yolu ile JPEG formatında kayıtlı olarak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. gönderilecektir.
c) Mailde katılımcı adı-soyadı, ilini, cep telefon numarasını yazacaktır. Fotoğraflara isim verilmesi zorunludur. İstediği bir ismi seçmek fotoğrafçının kararına bağlıdır.
d) Türkiye Badminton Federasyonu gönderilen maillere ulaştığı ile ilgili mutlaka dönüş yapacaktır. Mailin ulaşması ile ilgili sorumluluk katılımcıya aittir.
e) Yarışma, 7’den 70’e tüm badminton severlere açıktır. Yarışmaya
katılım ücretsizdir. Fotoğrafın çekildiği yer konusunda sınır yoktur.
f) Türkiye Badminton Federasyonu, dereceye girerek ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eserleri yarışmacının izni ile bastırarak sergi düzenleyebilir.
g) Katılımcılar, ışık duyarlılığı yoluyla nesnelerin görüntülerini film ile veya dijital olarak tespit ettiği veya doğrudan fotoğraf tekniğini kullanarak elde ettikleri görüntüler ile yarışmaya katılabilirler. Fotoğrafların fotoğrafçının kendisine ait olması gerektiği ve fotoğrafta kullanılan obje, nesne vb. ile ilgili şikâyetlerde sorumluluğun fotoğrafçıya ait olduğu katılımı yapan fotoğrafçı tarafından kabul edilir. Aynı koşullar fotoğrafta bulunan bireylerin şikâyet etmeleri halinde de geçerlidir.
h) Photoshop ile müdahale renk, kontrast, doygunluk ayarlamak, ölçü ve çözünürlük düzenlemesi yapmak, toz temizliği yapmak ile sınırlıdır. Manüpülasyon yapmak, iki fotoğrafı birleştirerek tek fotoğraf haline getirmek, kolaj yapmak yasaktır.
i) Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın/yapıtların tümüyle kendisine ait olduğunu, fotoğraflarda yer alan ve telif konusu oluşturabilecek konularda gerekli tüm izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda Türkiye Badminton Federasyonu sorumlu olmayacaktır.
j) Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
 
ÖDÜLLER
Birinciye : 1 Eşofman Takımı, 2 Forma, 1 Badminton Ayakkabısı, 1 Maç Raketi, 10 Kutu TBF Naylon Top..
Bafra Kamp merkezimizde (sadece konaklamalı)  veya Keçiören Badminton Olimpiyat Hazırlık Kamp merkezimizde Tam pansiyon 1 hafta Tatil-konaklama. 
 
İkinciye : 1 Eşofman Takımı, 1 Forma, 1 Badminton Ayakkabısı, 1 Maç Raketi, 5 kutu TBF Naylon Top
Bafra Kamp merkezimizde (sadece konaklamalı)  veya Keçiören Badminton Olimpiyat Hazırlık Kamp merkezimizde Tam pansiyon 3 gün Tatil-konaklama
 
Üçüncüye :  1 Eşofman Takımı, 1 Forma, 1 Maç Raketi 1 Ayakkabı 3 kutu top
Bafra Kamp merkezimizde (sadece konaklamalı)  veya Keçiören Badminton Olimpiyat Hazırlık Kamp merkezimizde Tam pansiyon 3 gün tatil-konaklama
 
Mansiyon (İlk 7) : 1 Maç Raketi, 1 Forma ,1 kutu top 
 
Yarışma sonuçları www.badminton.gov.tr adresinden ilan edilecektir.
 
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres :Adnan Menderes Mah. 1047 Sok. No:1 Aktepe-Keçiören / ANKARA
E-posta :Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Telefon :3123108054
Web :www.badminton.gov.tr