11-16 Şubat 2020’de Fransa’da yapılacak olan Büyük Erkekler ve Kadınlar Avrupa Badminton Şampiyonası’na katılacak sporcuları belirlemek amacıyla milli takım seçmesi yapılacaktır.

TARİH : 24-25 Kasım 2019

YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU : 15 Kasım 2019 Saat: 18.00 – Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurup, federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine gönderin.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Katılan sporcuların sayısına ve derecelerine göre federasyonumuz teknik kurulu tarafından belirlenecektir.

KATILMA ŞARTLARI

2019 Yılında yapılan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda teklerde ilk 8, çiftlerde ilk 4’e girmiş olmak veya Dünya sıralamasında Türk sporcular arasında en üstte yer alan teklerde ilk 10 ve Çiftlerde ilk 5’e girenler veya 19 Yaş Altı Türkiye Rankinginde Teklerde ilk 8, Çiftlerde ilk 4’e girmiş olmak veya 2019 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Milli Takımında yer almış olmak. Kritere uymayan sporcuların geçmiş derecelerini dikkate alarak federasyonumuz teknik kurulu başvurularını değerlendirmeye alabilir. 

GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-Seçmeler Tek Erkekler (2 Sporcu), Tek Bayanlar (1 Sporcu), Çift Erkekler (2 Çift) ve Çift Bayanlar (1 Çift) olmak üzere 4 kategoride yapılacaktır.

2-1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilecektir.

3-Seçmelerde Yang Yang tüytop kullanılacak, toplar federasyonumuz tarafından temin edilecektir. Her müsabaka için sporculara en fazla 3 tüytop hakkı verilecektir. Üçüncü set için fazladan bir top daha verilecektir.

4-Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

5-Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

6-Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

SEÇME SONUCU

1-) Avrupa Erkek ve Bayan Takım Şampiyonası seçmelerinde Tek erkeklerde 2 sporcu seçilecektir, Not : Olimpiyat Havuz sporcumuz Emre Lale 1. Tek Erkek olarak takımda yer alacaktır.

2-) Tek kadınlarda; 1 sporcu (Yedek) seçilecektir, Tek kadınlarda Olimpiyat Havuz Sporcularımız Neslihan Yiğit, Aliye Demirbağ ve Özge Bayrak ilk 3 olarak Bayan takımında yer alacaktır.

3-) Çift erkeklerde; 2 çift erkek seçilecektir.

4-) Çift kadınlarda Olimpiyat Havuz Sporcularımız Nazlıcan İnci-Bengisu Erçetin 1. Çift Bayan olarak takımda yer alacaktır, Olimpiyat Havuzunda yer alan Neslihan Yiğit, Aliye Demirbağ ve Özge Bayrak’tan 2.Çift Bayan oluşturulacaktır, seçmelerde seçilecek 1 Çift Bayan Yedek Milli takım kadrosunda yer alacaklardır. 

HARCIRAH

1-) Seçmelerde; başarılı olup takıma giren sporculara ve antrenörüne gidiş-geliş yol ücretleri, bir gün öncesi-sonrası ve müsabaka günleri harcırahları ödenecektir.

2-) Federasyonumuz olimpiyat hazırlık merkezinde konaklama ücreti 4 kişilik odada günlük tam pansiyon 60TL'dir. 

3-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

4-) İzinsiz seçmeden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.

5-)Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.