16-18 Aralık 2019’da Ankara’da yapılacak olan Uluslararası Gençler Badminton Turnuvasına (Turkey Junior 2019) katılacak sporcuları belirlemek amacıyla milli olmayan sporcular arasında seçme yapılacaktır.

TARİH : 16-17 Kasım 2019          

YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU : 15 Kasım 2019 Saat: 18.00 – Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurup, federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine gönderin.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Katılan sporcuların sayısına ve derecelerine göre federasyonumuz teknik kurulu tarafından belirlenecektir.

KATILMA ŞARTLARI

2018 Yılında yapılan 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda teklerde veya çiftlerde ilk 32’de yer almış olmak veya 2019 yılında yapılan 19 Yaş Altı Badminton Ranking 1.Etap turnuvasına katılmış olmak veya 2019 yılı Büyükler Türkiye Badminton Şampiyonası'nda ilk 32'de yer almış olmak, uluslararası müsabakalarda yer almamış olmak,

Yukarıdaki kriterlere uymayan ancak, Türkiye şampiyonalarında seri başına yenilen veya önceki yıllarda derece almış sporcuların antrenörlerinin talep etmeleri halinde, her antrenör yalnızca 1 sporcunun seçmeye girmesi için talepte bulunabilir. Sporcunun seçmeye katılıp katılamayacağına federasyonumuz teknik kurulu karar verecektir.

GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-Seçmeler Tek Erkekler ve Tek Bayanlar olmak üzere 2 kategoride yapılacaktır.

2-Seçmelerde naylon top kullanılacaktır. Toplar federasyonumuz tarafından temin edilecektir.  

3-Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

4-Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

5-Talimatta yer almayan hükümler için federasyonumuz teknik kurulu talimatta değişiklik yapma hakkına sahiptir.

SEÇME SONUCU

1-) Seçmeler sonunda 4 erkek, 4 bayan sporcu Turkey Junior 2019’da oynama hakkı kazanacaktır. Sayıda değişiklik kesinlikle yapılmayacaktır. Katılımın az olması durumunda (12’den az) federasyonumuz teknik kurulu Turkey Junior 2019’da katılacak sporcu sayısını azaltabilir.

HARCIRAH

1-) Seçmelere katılan sporculara hiçbir ödeme yapılmayacaktır.

2-) Federasyonumuz olimpiyat hazırlık merkezi konaklama ücreti 4 kişilik odalarda tam pansiyon günlük 60 TL’dir.

3-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

4-) İzinsiz seçmeden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.

5-)Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.