15 YAŞ ALTI AVRUPA ŞAMPİYONASI SEÇMESİ

Şubat 2020’de Fransa’da yapılacak olan 15 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası’na gidecek sporcuları belirlemek amacıyla milli takım seçmesi yapılacaktır.

TARİH : 06-09 Ocak 2020

YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU : 03 Ocak 2020 Saat: 18.00 – Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurup, federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine gönderin.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Katılan sporcuların sayısına ve derecelerine göre federasyonumuz teknik kurulu tarafından belirlenecektir.

KATILMA ŞARTLARI

1-2019-Eylül ayında yapılan seçmelerde teklerde ilk 9, karışık çiftlerde ilk 9, çift erkeklerde ilk 10, çift bayanlarda ilk 8’e girenler seçmelere katılabilecektir.

GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-Seçmelere 2006-2008 doğumlular katılabilecektir.

2-Seçmeler tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler olmak üzere 5 kategoride yapılacaktır.

3-1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilecektir.

4-Seçme maçlarında tüy top kullanılacaktır. Her müsabaka için sporculara 2 tüytop verilecektir. Üçüncü set olması halinde 3.top verilecektir. Daha fazlası için sporcular antrenörlerinden alabilecektir.

5-Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

6-Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

7-Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

SEÇME SONUCU

1-) Seçmeler sonunda; Avrupa Federasyonu’nun ülkemize vermiş olduğu kontenjan doğrultusunda tek erkeklerde 2, tek kızlarda 2, çift erkekler, çift kızlar ve karışık çiftlerde de 2’şer çift başarılı olacaktır.

HARCIRAH

1-) Seçmelerde; teklerde ve çiftlerde ilk ikiye giren sporcu-antrenörlerin konaklama ve yemekleri federasyonumuz kamp merkezinde karşılanacak, gidi-geliş yol ücretleri, bir gün öncesi-bir gün sonrası harcırahları ödenecektir.  

2-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

3-) İzinsiz seçmeden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.

4-)Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.