Türkiye Badminton Federasyonunun düzenlendiği 4. ve 5. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu ve Antrenör Gelişim Semineri Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde başladı.

Başkan Murat Özmekik, Endonezya’nın dört büyük kulübünden biri olan Mutiara ‘nın Antrenörü Umar Aohmad Hamad ‘ı Badminton antrenörlerinin eğitimi için Türkiye’ye getirdi.

Türk Badmintonuna Milli Sporcu yetiştiren ve Türkiye şampiyonalarında derece kazandıran antrenörlerimizin eğitiminin önemli olduğunu vurgulayan Badminton Federasyonu Başkanı Murat ÖZMEKİK; ‘Daha önce de Türkiye’de misafir ettiğimiz Endonezyalı Antrenör Umar Aohmad Hamad’la Türk Badmintonuna hizmet etmek amacıyla yeniden bir araya geldik.

Badminton Federasyonu olarak öncelikli hedeflerimizden biri antrenörlerimizin gelişiminin önemi, bu yüzden daha çok antrenöre ulaşabilmek adına Antrenör Umar’ı ülkemize davet ettik. Düzenlediğimiz seminer ve kurslarımızla 100’e yakın badminton antrenörüne 2 grup halinde eğitim verilecek. Türkiye’ye gelerek Badminton Türk Antrenörlerine eğitim veren Umar Hoca’ya teşekkürlerimi iletiyorum. 2020 yılında da antrenör eğitimlerimize devam edeceğiz.’ Dedi.

Endonezya uyruklu Badminton antrenörü Umar Aohmad Hamad ise, ‘Ankara’da başlayan 4. Kademe ve 5. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursları ve Antrenör Gelişim Seminerlerinde Badminton Antrenörlerinin motivasyonunu çok yüksek gördüm. Daha çok bir şeyler öğrenmek için çabalayan antrenörlere eğitim vermek benim içinde ayrıcalıktır.

Badminton sporcularını da fiziksel olarak çok güçlü buluyorum. Antrenör ve sporcuların teknik olarak birbiriyle uyum içinde çalışıyorlar. Türkiye’de yeteri kadar badminton branşına uygun spor salonu olmamasına rağmen ve başarılı antrenörlerin olmasında emeği geçen Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik’e teşekkürlerimi sunuyorum.’ Dedi.