KULÜPLERARASI MİNİKLER TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI TALİMATI

 

TARİH/YER :  05-07 Ekim 2013 / Manisa-Atatürk Spor Salonu

BAŞLAMA SAATİ : 10:00

AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabaka günü öğle arasından sonraki müsabakalardan önce yapılır. Ancak müsabakaların yoğunluğuna göre federasyon değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

ÖDÜL-MADALYA TÖRENİ : Müsabakalar bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU : Katılacak kulüpler Gençlik Spor İl Müdürlüklerinden onaylı Kulüp listelerini 01.10.2013 günü mesai bitimine kadar Federasyona bildirmek  zorundadırlar. Bildirmeyenler turnuvaya ve kura çekimine kesinlikle alınmayacaklardır. (Başvuru email : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya faks no : 0312 3109978)

Not: Kafile listelerinin federasyona ulaşıp ulaşmadığı Teknik Kurul As Başkanımız Hayati Kısacık veya Teknik Kurul Üyemiz M.Fatih Kaymaz veya federasyon personelimiz Kasım Meşe’ye teyit ettirilmelidir. Aksi durumlarda federasyonumuz mesuliyet kabul etmeyecektir.

MÜSABAKA SÜRESİ : Müsabakanın süresi katılan kulüp sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : 03 Ekim 2013 Perşembe günü yapılacaktır. Seri başı olarak, en son yapılan Kulüplerlararası Minikler Türkiye Şampiyonası’nın dikkate alınıp alınmamasına federasyonumuz teknik kurulu karar verecektir.

KATILMA ŞARTLARI

1.  13 Yaş Altı Erkek ve 13 Yaş Altı Bayan : 2001-2004 doğumlu olmak.

2.  15 Yaş Altı Erkek ve 15 Yaş Altı Bayan : 1999-2003 doğumlu olmak.

3. 2013 sezonu vizeli kulüp lisanslı olmak, İl Müdürlüğünden onaylı kafile listesinde yer almak.

ÖDÜL  :

İlk dört dereceye giren kulüplere kupa ve sporculara (10 sporcu) madalya verilecektir.

HARCIRAH

1. Müsabakalarda ilk 8’e giren takımların 1 antrenör-1 idarecisine veya 2 antrenörüne ve 8 sporcusuna toplam 10 kişiye yol ücretleri ve 3 günlük harcırah ödemesi yapılacaktır. Dereceye giremeyenlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

2. Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen kulüplerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

3. Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

4.İzinsiz müsabakadan çekilen takımlar ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz.

GENEL AÇIKLAMALAR

1-1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir.

2-Takım müsabakaları tek devreli lig usulüne göre gruplar halinde; 13 Yaş altı tek erkek, 13 Yaş altı tek bayan, 15 Yaş altı tek erkek, 15 Yaş altı tek bayan, 15 Yaş altı çift erkek, 15 Yaş altı çift bayan ve 15 Yaş altı karışık çiftler olmak üzere 7 kategoride yapılacaktır. 4 kategori maçını kazanan galip sayılacaktır.

3-13 Yaş altı tek erkek ve tek bayanlarda oynayan sporcular şampiyona boyunca; 15 yaş tekler kategorisinde oynayamayacaklardır. Yine 15 Yaş altı tek erkek ve tek bayanlarda oynayan sporcular da şampiyona boyunca 13 yaş altı tekler kategorisinde oynayamayacaklardır. Ancak 13 Yaşta Tek erkek veya Tek Bayan oynayan sporcular Çiftlerde ve Karışık Çiftlerde 15 Yaş grubu sporcu ile oynayabilir.

5-Takım katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği takdirde ilk tur grup müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

6- Müsabakalarda tüy top kullanılacak, toplar Federasyon tarafından temin edilecektir.

7- Talimatta yer almayan hükümler 09.09.2006 tarihinde yayınlanan Müsabaka Talimatında yer almaktadır.